środa, 11 lipiec 2018 12:48

Ogłoszenia  duszpasterskie  na  XIV niedzielę  zwykłą 2018 r.

 1. Niech wakacje staną się okazją do pogłębienia wiary. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla niego otworzyć nasze serca i umysły. Pamiętajmy o Mszy św niedzielnej i o odpowiednim stroju do kościoła. Uszanujmy miejsca święte. W modlitwach pamiętajmy o ludziach pracujących na roli, na budowie, w szpitalach będących na dyżurach, by Pan im błogosławił.
 2. Msze św. w niedziele o.7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o 6.30., w tygodniu o 8.00 i 18.00. Różaniec przed Mszą św. Nowenna do MBNP w środę. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele, o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.
 3. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej. Msza św. jest najcenniejszym darem.
 4. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Dziś taca inwestycyjna.
 5. O posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Konopackiej 1/23-48/.
 6. 28 lipca br.- po raz kolejny – z parafii p.w. NMP Królowej Polski w Lęborku wyruszy kolejna Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Chętnych odsyłam na spotkanie  24VII o godz.19.00.
 7. W liturgii Kościoła wspominamy: w środę - św. Benedykta, opata, patrona Europy, święto, w czwartek- św. Brunona, piątek - Św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, sobota- św. Kamila i Henryka.
 8. Solenizantom, wypoczywającym: dzieciom na wakacjach, starszym na urlopach składamy najserdeczniejsze życzenia wiele wypoczynku, słońca oraz obfitości łask Bożych i opieki. Przypominam o chrześcijańskim spędzeniu czasu na wakacjach.
 9. W piątek nabożeństwo Fatimskie ulicami naszego osiedla po Mszy św. wieczornej, na które zapraszam.
 10. 10. Trwają zapisy do WSD w Pelplinie, wymagane dokumenty to podanie, życiorys, metryki urodzenia i chrztu, świadectwo maturalne. Szczegóły w kancelarii parafialnej.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.
 12. Jest organizowana pielgrzymka autokarowa jednodniowa do Górki Klasztornej k/Łobżenicy do MB Bolesnej Patronki Dobrej Śmierci dnia 28 lipca 2018r. koszt 40zł.
 13. Serdeczne „Bóg  zapłać”  za  złożone życzenia i okazaną życzliwość z  okazji moich imienin. 
 14. Serdecznie dziękuję za niestawianie obuwia na klęczni ławek.
Więcej w tej kategorii: « XIII Niedziela Zwykła 2018