piątek, 08 czerwiec 2018 20:41

IX Niedziela Zwykła 2018

 1. Msze św. o godz:7.30,9.00,10.30,12.00,18.00.Godzinki o godz.6.30.W tygodniu Msze św.o.8.00 i 18.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do wieczornej, o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.
 2. W czerwcu odprawiane są nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. U nas w parafii odbywają się one codziennie, dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz. 8.00 i 18.00.
 3. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Dziękuję za liczny udział parafian i gości w uroczystościach parafialnych jak I Komunii św. naszych dzieci. Dzieci do I Komunii św. było 52. Dziękuję wszystkim za przystrojenie kościoła z racji przyjęcia. Dziękuję rodzicom za dar kościoła. Dziękuję za ustawienie, ustrojenie ołtarzy, trasy procesji, liczny udział w procesji Bożego Ciała (dziękuje dziewczynkom za sypanie kwiatków, dorosłym za niesieniu feretronu, chorągwi, baldachimu, za nagłośnienie i użyczenie samochodu). Trwa oktawa Bożego Ciała zapraszamy do uczestnictwa, a dziewczynki do sypania kwiatów.
 4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszam do udziału w Uroczystościach Odpustu Parafialnego, któremu przewodniczyć będzie ks. Kanonik Andrzej Szopiński z Pelplina. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jest wyznaczona jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy tego dnia w modlitwach zwłaszcza za tych księży, z którzy posługi sakramentalnej korzystamy i którzy są naszymi przewodnikami na drodze do zbawienia. Msza św. odpustowa o godz. 18.00. Na zakończenie oktawy poświęcenie wianków. Zapraszamy.
 5. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św.
 6. Kolejny raz o posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul Konopackiej 1 /1-23/.
 7. Proszę o kwiaty do Ołtarza na odpust parafialny. Jeśli ktoś może przynieść piwonie to bardzo proszę.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.
 9. Trwają zapisy do WSD w Pelplinie, wymagane dokumenty to podanie, życiorys, metryki urodzenia i chrztu, świadectwo maturalne. Szczegóły w kancelarii parafialnej.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy Pielgrzyma, Gość Niedzielny,
 11. Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczni ławek.
 12. W najbliższą środę o 18.00 spotkanie rodziców młodzieży, która w tym roku przystąpi do sakramentu Bierzmowania - spotkanie obowiązkowe. 
 13. Spotkania przyparafialne:
 • w piątek KSM
 • ministranci i scholka w sobotę
 • Bierzmowani w wyznaczone dni