poniedziałek, 12 luty 2018 18:02

Ogłoszenia duszpasterskie na VI niedzielę zwykłą 2018

1.    Dziś przypada Światowy Dzień Chorego jak również wspomnienie NMP z Lourdes. Zachęcamy do przywiezienia chorych do kościoła. Ich samych do uczestnictwa we Mszy św. jeśli to możliwe. Zachęcam do odwiedzin i modlitwy za chorych, Msze św. o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o godz. 7.00. W tygodniu o 8.00 i 17.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek po Mszy św. porannej do 16.30 w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

2. Dziś rozpoczyna się w świątyniach adoracja Najświętszego Sakramentu (dawne czterdziestogodzinne nabożeństwo), które wprowadzi nas w czas Wielkiego Postu. Adoracja trwać będzie po Mszy św. porannej do wieczornej. Plan adoracji. Proszę o liczny udział w Adoracji Najświętszego. Sakramentu. Zapraszamy. Od dziś zaczyna się czas Komunii i spowiedzi św. wielkanocnej oraz Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o postanowieniach Wielkopostnych. Dochodzimy do kolejnego okresu liturgicznego – Wielkiego Postu. Rozpoczniemy go w najbliższą środę, 14 lutego, posypaniem głów popiołem. Obrzęd ten jest wyrazem gotowości do podjęcia pokuty. Jest dniem modlitw o pokój.

3. W środę – Popielec. Msze św. o godz. 8.00,10.00,16.00,18.00.w Małoszycach o 11.30. W Środę Popielcową obowiązuje ścisły post, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy – od 14. do 60. roku życia. Kościół jednak zachęca, aby w praktykę postu wprowadzać także tych, którzy nie są do niego zobowiązani. Taca tego dnia na inwestycje związane z zapłaceniem za ławki i konfesjonały do kościoła.

4. W Wielkim Poście zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach właściwych dla tego okresu: w każdy piątek Droga Krzyżowa  o 8.00; rodzinna z dziećmi o 16.30 i Msza św. Młodzież i pracjących o 19.00. Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.40 z kazaniem pasyjnym. W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, jednak nienaprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Można Go uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu, za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, za odprawienie trzydniowych rekolekcji.

5. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej. Są intencje wolne, które można zamówić.

6. „Bóg zapłać” za modlitwy i złożone ofiary na  inwestycje kościoła. Dziś taca budowlana.

7.  O posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców z ul. Mieszka I /7-8/.

8.  Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

10.  Dziękuję za domykanie drzwi, wycieranie i niestawianie obuwia na klęczni ławek.

• W piątek Pustynia Miast o  17.00

• w sobotę spotkanie KSM o 17.00

• zbiórka ministrancka w sobotę. Zachęcamy młodych chłopców do wstąpienia w szeregi ministranckie.

• scholka w sobotę zachęcamy dziewczynki do wspólnego śpiewu
  • bierzmowani w wyznaczone dni

12. W tygodniu pożegnaliśmy: Edmunda Płotka z ul. Mieszka I. Pamiętajmy  w modlitwach, intencjach Mszalnych, wypominkach rocznych. Dobry Jezu ………