niedziela, 07 styczeń 2018 23:45

 

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego 2018

 

1. Dziś przypada święto Chrztu Pańskiego. Zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Będziemy celebrować pamiątkę publicznego ogłoszenia mesjańskiej misji Pana Jezusa. Zastanowimy się nad własnym chrztem i powołaniem do zbawienia. Warto odpowiedzieć sobie jak ja realizuję w życiu dar chrztu św. i czy bronię wartości wiary. Warto przypomnieć sobie datę i miejsce chrztu i zdać sobie sprawę, że poprzez chrzest stałem się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego, lepszego, świętego życia, że poprzez chrzest święty rozpoczęła się moja komunia z Panem Bogiem. Msze św. o 7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o godz. 7.00. Ze względu na kolędy w tygodniu Msza św rano o godz. 8.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Adoracja Najśw. Sakramentu w piątek w kościele po Mszy św. porannej do 15.20. O 15.00. Godzina Miłosierdzia.

2.Plan wizyt duszpasterskich (w dni powszednie od godz. 15.15, w sobotę i w niedzielę od godz. 14.00): Jeżeli ktoś by chciał poczęstować w czasie kolędy to proszę o zgłoszenie w biurze parafialnym. Dziękujemy za obecność, poruszone tematy, złożone ofiary, również na ławki i konfesjonały kościoła.

 

Plan kolęd:

 

                                   01.07.   niedziela                   Kusocińskiego pod lasem, Olimpijczyków,                                                                            

 

01.08.   poniedziałek              Łasaka  3 i  5.

 

01.09.   wtorek.                       Łasaka 2, 2a. Konopackiej 3, Łasaka 15,

 

                                    01.10.   środa.                          Marusarzówny 5, Marusarzówny 6

 

                                    01.11.   czwartek.                   Stamma 1, Bema,                  

 

                                    01.12. piątek.                       Stamma 3, Grudziądzka,

 

                                    01.13.   sobota                        Kościuszki, Teligi 4,

 

                                    01.14.   niedziela.                  Oś. Leśne, Słupska, 

 

01.15.  poniedziałek              Kusocińskiego 19, Łasaka 19,  

 

  1. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej.

  2. „ Bóg zapłać” za modlitwy i złożone ofiary na inwestycje kościoła.

5. Dziękując o posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Mieszka I /1-4/

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

7. Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia, obfitości łask Bożych i opieki.

8. Spotkania przyparafialne według ustaleń.