niedziela, 03 grudzień 2017 21:52

 

             Ogłoszenia duszpasterskie I Niedzielę Adwentu  2017 

 • Msze św. w niedziele o godz.730,900,1030,1200,1800. Godzinki ku czci NMP o godz. 700. W Małoszycach o 14.00. W tygodniu Msze św. o 6.30 i 17.00. Nowenna do MBNP w środę. W piątek Adoracja Najśw. Sakramentu po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia.

 • Dziś rozpoczynamy Adwent - okres przygotowania do Bożego Narodzenia i Nowy Rok Liturgiczny. Przez Adwent zapraszamy w dni powszednie na Roraty o 630, jest to także Msza poranna. Zachęcamy do licznego udziału w Roratach, które tak głęboko zakorzenione są w naszej polskiej tradycji. Wszystkie dzieci zapraszamy do przychodzenia na roraty z lampionami. Lampiony można zrobić samemu z pomocą rodziców. Zapraszamy rodziców, dzieci, młodzież na Roraty. Proszę by umożliwić przychodzenie dzieciom na Roraty. Tak jak zawsze będą niespodzianki. Jeśli chciałby ktoś dla dzieci ofiarować niespodzianki lub upominki to bardzo proszę o przyniesienie. Hasło tegorocznych Rorat brzmi: „Strażnik Skarbów – Roraty 2017 ze Św. Józefem”. Program ten wpisuje się w przeżywany Rok Jubileuszowy ze św. Józefem oraz Liturgiczny Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym. Niech w Adwencie nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od zabaw hucznych.

 • Tak jak w poprzednie lata przygotowujemy paczkę na święta potrzebującym w parafii. Przynosimy żywność, dary, rzeczy przydatne.

 • W tygodniu Msze święte wieczorne  o godz. 1700. W Adwencie nie ma Mszy św. o 8.00. 

 • W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne – I czwartek. Modlimy się o powołania kapłańskie.

 • W liturgii Kościoła wspominamy: poniedziałek św. Barbary, dziewicy i męczennicy środę: św. Mikołaja.

 • Jak co roku opłatek wigilijny na nasze stoły, po poświęceniu w naszej parafii, będzie roznoszony przez te same osoby. Złożone ofiary z opłatka przeznaczone są na uregulowanie zobowiązań wynikających za wykonanie ławek, konfesjonałów i ołtarza kościoła.

 • Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich poprzez ofiarę Mszy świętej.

 • „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. W przyszłą niedzielę taca na Stolicę Apostolską, a zbiórka do puszek kościołowi na Wschodzie.

 • Dziękując o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Mściwoja II 10-23.

 • Zachęcam do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny, Arka, Mały Dość, Mały Pielgrzym. Są do nabycia kartki świąteczne do wysłania, świece Caritas na wigilijny stół, kalendarze na 2018 rok

 • Solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 • Dziękuję za domykanie drzwi, wycieranie i niestawianie obuwia na klęczni ławek. 

 • Spotkania przyparafialne:

 • po Mszy św. o 12.00 spotkanie rodziców dzieci komunijnych. Proszę przynieść akty chrztu i wymiary alb. Są do odebrania książeczki do I Komunii dla dzieci

 • w piątek Pustynia Miast o 17.00.

 • w sobotę KSM o 17.00. Zapraszamy młodzież.

 • zbiórka ministrantów  w sobotę o 11.30

 • Scholka w sobota o 12.00 w salce parafialnej. Zapraszamy wszystkie dziewczynki do  scholii.

 • Dzieci zapraszamy w niedzielę na Mszę św. o 12.00, a o 11.45 śpiew i dziesiątka różańca św.

 • Kandydaci do sakramentu bierzmowania  w wyznaczone dni.