niedziela, 08 październik 2017 20:31

 

                    Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą 2017r.

 

1.      Msze św. o godz.7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o 7.00. W tygodniu Msze św. o 8.00 i 18.00. Nowenna do MBNP w środę. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. porannej do wieczornej w kościele. O 15.00 Godzina Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.

 

2.      Trwa miesiąc październik, a więc nabożeństwa Różańcowe. Weźmy w swoje ręce Różaniec. Złączmy się z Ojcem Św. w modlitwie. Zapraszamy wszystkich parafian dzieci, młodzież, dorosłych na wspólne nabożeństwo Różańcowe w kościele. Dla dzieci o 16.00 a dla dorosłych i młodzieży o godz. 7.30 i o 17.30. Za odmówienie Różańca św. w kościele, kaplicy publicznej, gronie rodzinnym można uzyskać odpust zupełny.

 

3.      Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej, która jest najcenniejszym darem jaki możemy ofiarować bliskim.

 

4.      Dziś zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na ten cel. Taca inwestycyjna. Bądźmy solidarni przy budującej się świątyni.

 

5.      W liturgii wspominany: poniedziałek: bł. Wincentego, w środę; św. Jana XXIII, czwartek: bł.o. Jana Beyzyma, piątek bł. Honorata, sobota wsp. św. Małgorzaty Alacoque.

 

6.      W piątek po Mszy św. wieczornej jak każdego 13 dnia miesiąca nabożeństwo Fatimskie ulicami naszego Osiedla. Przeżywamy setną rocz. objawień Fatimskich. Proszę o przyniesienie świec – latarek oraz o liczny udział.

 

7.      Dziękując o posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Sportowa /1-5/.

 

8.    Na rogach zatłoczonych ulic miast, miasteczek, na granicach naszego kraju odbył się wczoraj Różaniec prosząc Boga o miłosierdzie dla Polski i świata całego. Ratuj Różańcem Polskę i Świat. Przez tę modlitwę daliśmy świadectwo mocy Bożego Miłosierdzia. Świat potrzebuje modlitwy. Dziękuję wszystkim, którzy udali się autokarem wspólnie z nami do Łeby.

 

9.      Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

10.  Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. 

 

11.    Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 modlimy się w int. Represjonowanych Politycznie Żołnierzy Górników za żywych i zmarłych i ich rodzin. Serdecznie zapraszam na tę Mszę św.

 

12.  Rozpoczął się Lęborski Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Dziś przeżywany w naszej parafii.

 

13.  Proszę o uzupełnienie w poszczególnych Różach pełnego składu członków Róż Różańcowych i o systematyczne odmawianie Różańca św. Proszę o wybranie w różach swoich patronów, aby można nadać imiona patronalne. Jeśli ktoś by chciał włączyć się w Apostolstwo Róż to proszę o zgłoszenie się. Zapraszam na nabożeństwo Różańcowe.

 

14.  Dziękuję za niestawianie obuwia na klęczniki ławek.

 

15.  Spotkania przyparafialne:

 

    • Msze Święte z udziałem dzieci o godz. 12.00. Zapraszam dzieci i rodziców do uczestnictwa we Mszy Świętej. Dzieci zajmują miejsca w pierwszych ławkach.

    • Trwa przygotowanie do bierzmowania. Spotkanie młodzieży do bierzmowania w piątek o godz.17.30. młodzież kl. 3 gimnazjalnych, kl. VII Szkoły Podstawowej i Gimnazjum kl. 2. Kończymy zapisy do Bierzmowania!. Proszę przynieść podania do piątku. Przypominamy, że Sakramenty Święte przyjmuje się w swojej parafii miejsca zamieszkania.

 

·      Pustynia Miast w piątek o 18.00. Zapraszamy młodzież.

 

·      W sobota KSM o 18.00 Zapraszamy młodzież.