poniedziałek, 10 lipiec 2017 13:15

1. Niech wakacje staną się okazją do pogłębienia wiary. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla niego otworzyć nasze serca i umysły. Pamiętajmy o Mszy św niedzielnej i o odpowiednim stroju do kościoła. Uszanujmy miejsca święte. W modlitwach pamiętajmy o ludziach pracujących na roli, na budowie, w szpitalach będących na dyżurach, by Pan im błogosławił.

2. Msze św. w niedziele o.7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki do NMP o 7.00., a w tygodniu o 8.00 i 18.00. Różaniec przed Mszą św. Nowenna do MBNP w środę. W piątek po Mszy św. porannej do wieczornej Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele, a o 15.00 Godzina Bożego Miłosierdzia. Jak było zapowiadane w zeszłą niedziele dziś gości ks. Arkadiusz Ćwikliński z Pelplina, który głosił kazanie na temat Kościołowi w potrzebie i zbiera ofiary do puszek na ten cel po Mszy św.

3. Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich właśnie poprzez ofiarę Mszy świętej. Pamiętajmy, że Msza św. jest najcenniejsz.ym darem.

4. „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Dziś taca budowlana.

5. Dziękując, o posprzątanie i kwiaty do kościoła prosimy mieszkańców przy ul. Łasaka 19.

6. 28 lipca br.- po raz kolejny – z parafii p.w. NMP Królowej Polski w Lęborku wyruszy kolejna Piesza Pielgrzymka Diecezji Pelplińskiej na Jasną Górę. Chętnych odsyłam na spotkanie 26VII o godz.18.30.

7. W liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek- św. Benedykta, opata, patrona Europy, święto, środa- św. Brunona, czwartek- Św. Andrzeja Świerada i Benedykta pustelników, piątek- św. Kamila.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższego tygodnia, wypoczywającym: dzieciom na wakacjach, starszym na urlopach składamy najserdeczniejsze życzenia wiele wypoczynku, słońca oraz obfitości łask Bożych i opieki. Przypominam o chrześcijańskim spędzeniu czasu na wakacjach.

9. W czwartek nabożeństwo Fatimskie ulicami naszego osiedla po Mszy św. wieczornej, na które zapraszam.

10. Trwają zapisy do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, wymagane dokumenty to podanie, życiorys, metryki urodzenia i chrztu, świadectwo maturalne. Szczegóły w kancelarii parafialnej.

11. Jeżeli ktoś robi zdjęcia czy nagrywa na kamerę z poszczególnych uroczystości lub poszczególnych etapów budowy kościoła a chciałby udostępnić do kroniki parafialnej i strony internetowej to proszę o kontakt.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy: Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

13. Serdeczne „Bóg zapłać” za złożone życzenia i okazaną życzliwość z okazji moich imienin.