Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

Relikwie - Zabawa

 

18.11.2013 r. Ks. Proboszcz Tomasz Król i Ks. Michał Matusik wraz z przedstawicielami naszej Wspólnoty Parafialnej udali się do Zabawy (diecezja tarnowska) na obchody 99. rocznicy śmierci bł. Karoliny Kózkówny.  Podczas Mszy Świętej w Sanktuarium bł. Karoliny zostały przekazane na ręce Księdza Proboszcza Relikwie pierwszego stopnia, obraz oraz grusza błogosławionej. Poznaliśmy również życie Karoliny. Po Mszy Świętej udaliśmy się do Wał-Rudy, gdzie odbyła się droga krzyżowa śladami Karoliny. Podążaliśmy drogą, którą 18.11.1914 r. przebyła ta niespełna 17-letnia dziewica i męczennica, od jej domu rodzinnego, aż do miejsca jej męczeńskiej śmierci.  Mogliśmy sobie wyobrazić, jak dzielnie walczyła o swój honor i życie. Było to nasze duchowe przygotowanie do wprowadzenia Relikwii bł. Karoliny - patronki dzieci, młodzieży, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Ruchu Czystych Serc - do naszej wspólnoty parafialnej. Podróż do Zabawy była bardzo cennym doświadczeniem.  Bł. Karolina powinna stanowić dla nas wzór jak przejść przez życie. Pokazała nam jak należy dążyć do Boga i w jaki sposób można oddać Mu całego siebie.

 

y

 

 

 • 01-Zabawa
 • 02-Zabawa
 • 03-Zabawa
 • 04-Zabawa

 • 05-Zabawa
 • 06-Zabawa
 • 07-Zabawa
 • 08-Zabawa

 • 09-Zabawa
 • 10-Zabawa
 • 11-Zabawa
 • 12-Zabawa

 • 13-Zabawa
 • 14-Zabawa
 • 15-Zabawa
 • 16-Zabawa

 • 17-Zabawa
 • 18-Zabawa