Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

WIELKI  POST
określany jest  jako czas pasyjny – czas pokuty, przygotowujący do przeżycia najważniejszych dla chrześcijan, Świąt Wielkanocnych. Obejmuje on okres liturgiczny od Środy Popielcowej do Wielkiego Czwartku. Tradycyjnie wielki post określany bywa jako czterdziestodniowy.
W Wielkim Poście serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach właściwych dla tego okresu: w każdy piątek Droga Krzyżowa  o godz. 8.00, a rodzinny z dziećmi o godz. 16.30.  Msza św. dla młodzieży i wszystkich dorosłych  o 19.00.
Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.40 z kazaniem pasyjnym.
W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a nienaprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

DROGA  KRZYŻOWA  23-03-2012 r
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
24-03-2012 r

W sobotę  o godz. 17.00 Rozpoczynamy Rekolekcje.

Po Mszy św. Droga Krzyżowa i  czuwanie przygotowane przez Ruch Szensztacki.

W czuwaniu biorą udział  Grupa Ojca PIO, ADŚ, Róże   Różańcowe.


 
 
 
 
 
 
 
 
Więcej w tej kategorii: Zwiastowanie Pańskie »