Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

 
 

Kochani


Adwent, jako przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia wskazuje
na miejsca, w których dokonały się wielkie wydarzenia historii zbawienia.
Takim wyjątkowym miejscem był dom i rodzina Zachariasza i Elżbiety, gdzie narodził się Jan Chrzciciel.

Ubogie mieszkanie Maryi w Nazarecie stało się miejscem Zwiastowania Mesjasza-Zbawiciela. Narodzenie Pana Jezusa w żłóbku betlejemskim zdaje się wskazywać, że nawet bez własnego domu rodzina może wypełnić swoje podstawowe zadanie: pielęgnować wzajemną miłość i dawać życie. Dom jest tam, gdzie są najbliżsi, gdzie jest rodzina. We wspomnieniach powracamy do rodzinnego domu z lat dziecięcych i młodzieńczych. Nawet wtedy, gdy ten „dom” oznaczał zwykłe mieszkanie w bloku, wynajęty pokój, pozostanie na zawsze moim własnym domem pełnym wspomnień i przeżyć. W okrasie Narodzenia Pańskiego staramy się przywrócić naszym rodzinom należną im godność i znaczenie.

Tradycyjna wieczerza wigilijna zgromadzi nas wokół świątecznego stołu. Oby ten chrześcijański i polski zwyczaj był znakiem, że nasza rodzina jest gotowa do pełnienia swojej naturalnej misji, wzajemnej miłości i przekazywania życia.

Czas Bożego Narodzenia to okazja, by podziękować Wam, Kochani Dobrodzieje, za Wasz wkład w budowę i upiększanie naszej wspólnej świątyni. Wszelkie ofiary – zarówno materialne jak i duchowe – poniesione przy wznoszeniu świątyni niech Dzieciątko Jezus wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem w Nowym 2012 roku. Maryja i Józef niech czuwają nad Waszymi rodzinami i domami. oraz otoczą swoją opieką Was i Waszych najbliższych.

Ksiądz Proboszcz

Tomasz Król

W Lęborku, w Boże Narodzenie 2011 r
==================================================

Parafia Rzymskokatolicka Najświętszego Serca Pana Jezusa

ul. Teligi 22, 84 – 300 Lębork

BS Łeba 30 93240008 0002 8437 2000 0010

=================================================
24-12-2011 r PASTERKA godz.24.00
........kilka zdjęć z PASTERKI - poniżej ....................

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - http://parafia-nspj-lebork.pl/images/Pasterka_2011r

Więcej w tej kategorii: « Roraty 2011