Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

W dniu 09 czerwca 2009, z okazji X rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II do Pelplina mieszkańcy Lęborka mieli niepowtarzalną okazję by Pociągiem Papieskim odbyć pielgrzymkę na trasie z Lęborka do Pelplina. Przed odjazdem do pociągu przybył burmistrz  miasta Włodzimierz Klata i poczęstował wszystkich uczestników pielgrzymki "laskami Jakuba”, wraz z życzeniami, że podróż tym niezwykłym pociągiem pobłogosławionym i poświęconym przez Papieża Benedykta XVI, dostarczy niezapomnianych wrażeń i bezpiecznie zawiezie do Pelplina. Dzięki współczesnej technice, Jan Paweł II realizuje swoją misję na kolejowym szlaku, w czasie przejazdu oglądaliśmy wspomnienia z życia i relacje z pielgrzymek Jana Pawła II po Polsce. W Pelplinie uczestniczyliśmy we mszy św. w Bazylice Katedralnej, a następnie udaliśmy się na Górę Jana Pawła II - miejsce, gdzie 06 czerwca 1999 r. papież Jan Paweł II celebrował mszę świętą. Górę ozdabia pamiątkowy, podświetlany krzyż, droga krzyżowa oraz pomnik-  gdzie odmówiliśmy dziesiątkę różańca świętego

ll

 

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - http://parafia-nspj-lebork.pl/images/2009/Pelplin-pociag-Papieski

Więcej w tej kategorii: « Boże Narodzenie 2009