Serdecznie witamy na stronie Parafii pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lęborku.

Nasza parafia została erygowana 1 lipca 1994 roku przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Prof. Dr hab. Jana Bernarda Szlagę.

   nowy rokSłowo stało się Ciałem

       Stajemy dziś wobec jednej z największych tajemnic naszej wiary. Bóg stał się Człowiekiem. Tego, co stało się w Betlejem przed ponad dwoma tysiącami lat, nie wyrażą żadne słowa,wyśpiewane kolędy. Nie da się wyrazić słowami tego, co dzieje się na ołtarzu podczas Mszy świętej. Wobec tej tajemnicy trzeba pokornie pochylić głowę, zgiąć kolana. W uroczystość Bożego Narodzenia składamy sobie świąteczne życzenia,obfitości darów nieba, jakie Syn Boży do nas przynosi. Niech Boże Dziecię zlewana Was obfitość zdrojów swojej łaski, bogatej w zdrowie i pomyślność.

     Pragnę, abyście byli gościnnym Betlejem, nie tylko, dlatego,  że wspieracie trud budowy naszej świątyni – wspomagając w niej budowę ołtarza i posadzki. Ołtarza, na którym będzie  się rodził Chrystus w cudzie Eucharystii, niech będzie żywa wiara, dzięki, której jako Stwórca jest ponad wszelkim stworzeniem na swym boskim tronie. By był przez nas uwielbiany, jako Bóg jedyny. Miłością, dzięki której żyjemy, jesteśmy i poruszamy się. Po to Chrystus narodził się w Betlejem i  umarł na krzyżu, abyśmy odzyskali dzięcięctwo Boże i  utracony raj szczęścia, tu na ziemi, a w pełni w życiu wiecznym. To wtedy w lęborskim Betlejem aniołowie i my razem z nimi będziemy mogli nie tylko śpiewać słowa kolędy „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli”, ale rzeczywiście i prawdziwie chwalić Boga, a w sercu doznawać Bożego pokoju.  

        W Noc Bożego Narodzenia,składam Wam życzenia, aby Jezus, który stał się człowiekiem  i zamieszkał wśród nas, był towarzyszem drogi naszego życia. Niech nadaje sens naszemu wędrowaniu pośród trudów i cierpień, radości i pokoju w tym oraz w Nowym Roku Pańskim 2010. Niech każdego dnia umacnia Was do życia na większą chwałę Boga, i drogą Miłości Nadziei a Jezus prowadzi do celu życia!

     W ciszy wyczekiwania na wigilijną gwiazdkę chciałbym podziękować Wam –drodzy Dobroczyńcy i Dobrodzieje – za Wasz wkład duchowy i materialny w budowę naszej wspólnej świątyni. W każdą środę jest odprawiana Msza św. w Waszej  intencji oraz modlimy się w każdej Mszy Św. o potrzebne łaski dla wszystkich fundatorów żywych         i zmarłych.

 
 

Szczęść Boże!

Ksiądz  Proboszcz

    Tomasz Król
 

Warning: No images in specified directory. Please check the directory!

Debug: specified directory - http://parafia-nspj-lebork.pl/images/2009/PasterkaO9