PARAFIA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA w Lęborku
" Do Serca Twego racz nas przytulić , w Twym Sercu na wieki racz nas zachować. "
   Strona Główna      ROK - 2012 archiwum      Wielki Post 2012

WIELKI  POST
określany jest  jako czas pasyjny – czas pokuty, przygotowujący do przeżycia najważniejszych dla chrześcijan, Świąt Wielkanocnych. Obejmuje on okres liturgiczny od Środy Popielcowej do Wielkiego Czwartku. Tradycyjnie wielki post określany bywa jako czterdziestodniowy.

W Wielkim Poście serdecznie zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach właściwych dla tego okresu: w każdy piątek Droga Krzyżowa  o godz. 8.00, a rodzinny z dziećmi o godz. 16.30.  Msza św. dla młodzieży i wszystkich dorosłych  o 19.00.
Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 17.40 z kazaniem pasyjnym.

W okresie Wielkiego Postu możemy uzyskać odpust zupełny, a więc darowanie kary doczesnej za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a nienaprawione przez nas. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża. Odpust zupełny można uzyskać w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji.

DROGA  KRZYŻOWA  23-03-2012 r

24-03-2012 r

W sobotę  o godz. 17.00 Rozpoczynamy Rekolekcje.

Po Mszy św. Droga Krzyżowa i  czuwanie przygotowane przez Ruch Szensztacki.

W czuwaniu biorą udział  Grupa Ojca PIO, ADŚ, Róże   Różańcowe.

84-300  Lębork
ul. Teligi 22