PARAFIA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA w Lęborku
" Do Serca Twego racz nas przytulić , w Twym Sercu na wieki racz nas zachować. "
   Strona Główna      ROK - 2010 archiwum      Wielki Czwartek 2010

Wielki Czwartek

Przypada w Wielkim Tygodniu, 3 dni przed Wielkanocą. Obchodzony  na pamiątkę ustanowienia sakramentów: Kapłaństwa
i Eucharystii.
Wielki Czwartek  jest pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy.

W kościołach jest odprawiana uroczysta msza sprawowana wieczorem – Msza Wieczerzy Pańskiej, która rozpoczyna
Triduum Paschalne.

Po zakończeniu Wieczerzy-Najświętszy Sakrament przenosi się do kaplicy adoracji, zwanej "Ciemnicą"
(nan pamiątkę uwięzienia Jezusa po Ostatniej Wieczerzy).

W niektórych kościołach odbywa się obrzęd obmycia nóg dwunastu mężczyznom, czyli tzw. "Mandatum".

..............zdjęcia  z  uroczystości w "FOTO  ALBUM "  ................( kliknij )

84-300  Lębork
ul. Teligi 22