PARAFIA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA w Lęborku
" Do Serca Twego racz nas przytulić , w Twym Sercu na wieki racz nas zachować. "
   Strona Główna      ROK - 2013 archiwum      Relikwie - Zabawa
 

Relikwie - Zabawa


18.11.2013 r. Ks. Proboszcz Tomasz Król i Ks. Michał Matusik wraz z przedstawicielami naszej Wspólnoty Parafialnej udali się do Zabawy (diecezja tarnowska) na obchody 99. rocznicy śmierci bł. Karoliny Kózkówny. 
Podczas Mszy Świętej w Sanktuarium bł. Karoliny zostały przekazane na ręce Księdza Proboszcza Relikwie pierwszego stopnia, obraz oraz grusza błogosławionej. Poznaliśmy również życie Karoliny. Po Mszy Świętej udaliśmy się do Wał-Rudy, gdzie odbyła się droga krzyżowa śladami Karoliny. Podążaliśmy drogą, którą 18.11.1914 r. przebyła ta niespełna 17-letnia dziewica i męczennica, od jej domu rodzinnego, aż do miejsca jej męczeńskiej śmierci. 
Mogliśmy sobie wyobrazić, jak dzielnie walczyła o swój honor i życie. Było to nasze duchowe przygotowanie do wprowadzenia Relikwii bł. Karoliny - patronki dzieci, młodzieży, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Ruchu Czystych Serc - do naszej wspólnoty parafialnej. Podróż do Zabawy była bardzo cennym doświadczeniem. 
Bł. Karolina powinna stanowić dla nas wzór jak przejść przez życie. Pokazała nam jak należy dążyć do Boga i w jaki sposób można oddać Mu całego siebie.
 
Zdjęcia umieszczone są  w  " Foto  Albumie".

Link bezpośredni  -  (tu kliknij) 
84-300  Lębork
ul. Teligi 22
tel.(059) 863 18 18