PARAFIA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA w Lęborku
" Do Serca Twego racz nas przytulić , w Twym Sercu na wieki racz nas zachować. "
   Strona Główna      Aktualności      Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela Wielkanocna      2017

1.   Msze św. w niedziele o godz.:7.30,9.00,10.30,12.00,18.00. Godzinki o godz. 7.00., w tygodniu Msze św. o godz. 8.00 i 18.00. Nowenna do MBNP w środę. Różaniec przed Mszą św. Wystawienie Najświętszego Sakramentu  i Adoracja w każdy piątek po Mszy porannej do wieczornej /8.00-18.00/. Godzina Miłosierdzia w piątek o 15.00. Zapraszamy. Od piątku Nowenna do Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.  Trwa maj. W tym  miesiącu tradycyjnie odprawiane są nabożeństwa ku czci Matki Bożej, popularnie zwane „majowymi”. U nas w parafii odbywają się one codziennie, dla dzieci o godz. 16.00, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. na które zapraszamy.

3.      Intencje mszalne można składać w biurze parafialnym, które jest czynne przed i po Mszy św. Zachęcamy do pamięci o bliskich poprzez ofiarę Mszy świętej.

4.     „Bóg zapłać” za modlitwy i ofiary na inwestycje kościoła. Taca na ten cel.

5.      O posprzątanie i kwiaty do kościoła kolejny raz proszę mieszkańców z ul. Łasaka 9/18-35/.

6.     Wszystkim solenizantom i jubilatom, składamy najserdeczniejsze życzenia za wst. ŚŚ. Patronów.

7.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy Pielgrzyma, Gość Niedzielny.

8.     Dziękuję za pamięć i okazaną życzliwość z racji rocznicy moich święceń Kapłańskich.

9.    W poniedziałek przypada I Rocznica I Komunii św. Proszę wszystkie dzieci, aby przyszły w strojach na Mszę św. o godz. 18.00 Proszą dzieci o      obecność na majowym nabożeństwie.

10.  Jest organizowany wyjazd autokarem do Lednicy w czerwcu na ogólnopolskie spotkanie młodzieży. Zapisy u ks. Michała. Zapraszamy młodzież.

11.  Rozpoczynają się zapisy do Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie, wymagane dokumenty to podanie, życiorys, metryki urodzenia,    chrztu, świadectwo maturalne. Szczegóły w kancelarii parafialnej.

12.  Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych dziś  o 12.00. , oraz w środę o18.00  obowiązkowo

13.  Dziękuję za wycieranie obuwia wchodząc do kościoła i niestawianie na klęczniki ławek.

14.  Spotkania przyparafialne:

·        wszystkie dzieci przychodzą na nabożeństwo majowe o godz. 16.00.

·        Dzieci do I Komunii w poniedziałek o godz. 16.00

·        piątek KSM

·        zbiórka ministrancka w sobotę

·        scholka w sobotę