PARAFIA NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA w Lęborku
" Do Serca Twego racz nas przytulić , w Twym Sercu na wieki racz nas zachować. "
   Strona Główna      ROK - 2010 archiwum      Msza za Żołnierzy Górników 12.12.2010

W dniu 12.12.2010 r. w naszym kościele odbyła się Msza św. o godz. 12.00 w intencji Represjonowanych politycznie Żołnierzy Górników.

Ksiądz Proboszcz w kilku słowach przedstawił zarys historyczny wojskowego korpusu górniczego.

Wojskowy Korpus Górniczy:

była to formacja wojskowej służby zastępczej utworzona w 1949 r, zlikwidowana w 1959. Kierowano do niej wyłącznie mężczyzn (poborowych), których uznawano za przeciwników politycznych, niebezpiecznych dla wprowadzanego siłą ustroju komunistycznego  w Polsce. Służba ta miała charakter pracy przymusowej.

Po Mszy św. złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą poległych żołnierzy-górników.

......zdjęcia w "Foto Album" ..........( kliknij )

84-300  Lębork
ul. Teligi 22